Borasol 0,03 g/g, 190 g

13,09 zł
Ilość

Marka
KWAS BORNY - BORASOL
Przeznaczenie
Dezynfekcja
Oparzenia
Podrażnienia skóry
Rany
Stłuczenia
Rodzaj
roztw.do stos.na skó
Pojemność
190 g
Typ produktu
Lek
Substancja czynna
Acidum boricum




Opis

Roztwór na skórę Borasol to lek stosowany w takich przypadkach jak stany zapalne skóry, wypryski czy powierzchniowe uszkodzenia naskórka. Produkt leczniczy zawiera kwas borowy o przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym działania. Borasol jest przeznaczony dla osób powyżej 11 roku życia.


Skład

Substancją czynną leku jest kwas borowy (Acidum boricum).


1 g roztworu zawiera 30 mg kwasu borowego.


Substancja pomocnicze: woda oczyszczona.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Borasol przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego, miejscowo na skórę. Zwykle stosowane dawkowanie u pacjentów powyżej 11 roku życia to aplikacja Borasolu 2 do 3 razy dzienne. Roztwór należy nakładać w formie okładów, przymoczek lub płukań. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania.


Działanie

Działanie Borasolu związane jest z jego substancją czynną, czyli kwasem borowym, który działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.


Wskazania

Borasol używa się w: stanach zapalnych skóry, wypryskach, oparzeniach, stłuczeniach, obrzękach zapalnych tkanek miękkich. Wskazaniem do zastosowania leku są również powierzchniowe uszkodzenia naskórka lub skóry oraz w stanach zapalnych zewnętrznych narządów moczopłciowych.


Przeciwwskazania

Nie stosować leku Borasol u osób uczulonych na kwas borowy. Przeciwwskazaniami do użycia roztworu są otwarte skaleczenia i rozległe rany. Nie podawać Borasolu doustnie ani do oczu lub na duże powierzchnie skóry.


Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.


W przypadku długotrwałego stosowania leku możliwe jest wystąpienie objawów przewlekłego zatrucia kwasem borowym, czyli zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zapalenie skóry, zaburzenia miesiączkowania, niedokrwistość, osłabienie,drgawki i wyłysienie.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania Borasolu należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.Dłuższe leczenie powinno odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarza.W razie podrażnienia, zaczerwienienia skóry, należy zaprzestać stosowania leku i zasięgnąć porady lekarza.


Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.


Roztwór Borasol może wchodzić w interakcje z:


metenaminą,

taniną,

węglanami,

wodorotlenkami zasadowymi,

koloidalnymi roztworami srebra,

czwartorzędowymi zasadami amoniowymi,

balsamem peruwiańskim.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.


Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować roztworu leczniczego Borasol u dzieci poniżej 11 roku życia.


Przeznaczenie
Dezynfekcja
Oparzenia
Podrażnienia skóry
Rany
Stłuczenia
Rodzaj
roztw.do stos.na skó
Typ skóry
Dowolna
Pojemność
190 g
Wiek
20 +
30 +
40+
50+
Dla dorosłych
Dla seniorów
Działanie
Dezynfekujące
Przeciwgrzybicze
Przeciwwirusowe
Typ produktu
Lek
Substancja czynna
Acidum boricum
Producent
HERBAPOL POZNAŃ